niedziela, 25 maja 2014

Rozdział Trzydziesty Czwarty

AUTORKA: Może nie wracam w wielkim stylu, ale przynajmniej coś dodałam. Kolejny rozdział mam już zaplanowany, więc postaram się go dodać jak najszybciej, jednak na pewno nie przed weekendem, bo trzeba go jeszcze napisać i się pouczyć troszeczkę.
Byłoby miło, gdybyście komentowały :)
Enjoy ;*


Londyn, 2014
Od pobicia Louis'a minęło pół miesiąca. Przez cały ten czas, piłkarz starał się jakoś rozwiązać to wszystko i w jakiś sposób uchronić swoich najbliższych od niepotrzebnego strachu.
Nowy Rok rozpoczął się nawet dobrze; sylwestra spędził ze swoją dziewczyną, Niall'em i Eleanor. Miła atmosfera i dobre jedzenie przygotowane przez brunetki było doskonałym wyborem. Następnego dnia, do Londynu miał wrócić Harry z Louise, więc Margaret nie mogła usiedzieć na miejscu, co doprowadzało szatyna do obłędu. Nie lubił widzieć swojej ukochanej w takim stanie; jakby każdy, choćby najmniejszy ruch miałby sprawić, iż wybuchnie. Nie wiedział, skąd u niej takie zachowanie, dlatego też starał się nie przeciągać struny i z bólem głowy, zrezygnował z jakichkolwiek pytań, zaszywając się w sypialni z butelką wody.
Trzeba było przyznać, że nie spodziewał się, iż Liam nie zemdleje podczas porodu. Przez myśl Tomlinson'a nawet przeszła myśl, jakby się czuł, gdyby to jemu urodziło się dziecko. Nie wyobrażał sobie jak bardzo byłby szczęśliwy; chyba jak każdy rodzic. Cieszył się ze szczęścia swojego kolegi, ale nie potrafił znieść tego, że przegrał zakład. Był zmuszony przez kolejny tydzień zmywać naczynia ku uciesze swojej dziewczyny, choć Mer tylko z zewnątrz pokazywała swoje zadowolenie, natomiast w środku było całkowicie przeciwnie.
W przeciągu tego czasu, Lou z Mer i Louise zdążyli już odwiedzić Danielle i Liam'a, aby zobaczyć nowo narodzonego członka rodziny Payne'ów. Trzeba było przyznać, iż malutka Ivy zyskała po swojej mamie karnację i nosek. Więcej podobieństw nie zdołano u niej wyłapać, ponieważ była jeszcze za mała, ale powszechnie było wiadomo, iż córeczka szefa GPH musiała być śliczna.

Margaret wysiadła ze swojego Mini Cooper'a, po czym zamknęła go na klucz, klikając odpowiedni przycisk przy kluczach i owinęła się szczelniej bordowym szalikiem, ponieważ wiatr, wiejący w tamtej chwili całkowicie rozwiał ułożony materiał ciepłego odzienia. Idąc do szkoły, kątem oka zauważyła rodziców ze swoimi dziećmi, przechodzącymi obok niej. Przeszła przez drzwi szkolne, po czym znalazła się na korytarzu, gdzie ujrzała kilkoro pierwszoklasistów, rozmawiających z nauczycielem. Mer skierowała się na pierwsze piętro, ponieważ właśnie tam odbywały się ostatnie zajęcia jej córki. Równo z wkroczeniem brunetki na kremowe kafelki korytarza, w całym budynku rozległ się dźwięk dzwonka oznajmiającego, iż ostatnie zajęcia właśnie się zakończyły. Nim Padolsky weszła do klasy, w której lekcję miała Louise, poczekała aż reszta grupy opuści pomieszczenie i dopiero wtedy przekroczyła Niebieskiej Sali - tak nazywało ją grono pedagogiczne, gdyż ściany klasy były właśnie w takim kolorze, a cały wystrój dopełniały biurka i krzesła w kolorze ciemnego drzewa i granatowe rolety przywieszone na oknach.
- Mamo! - Louise zawołała swoją rodzicielkę z drugiej ławki, gdy kończyła się pakować, a dziewczynka stojąca obok niej, skinęła głową, kiedy zobaczyła matkę swojej koleżanki z ławki.
- Lu, skarbie weźmiesz swoją kurtkę z szatni i poczekasz na mnie na dole? - Margaret spojrzała na swoją córkę, a ta się zgodziła i wraz z blondynką opuściła klasę. Następnie Mer zwróciła się do nauczyciela języka angielskiego, który przez cały ten czas przyglądał się uważnie recepcjonistce - Cześć Zayn.
- Cześć. - posłał jej ciepły uśmiech - Stało się coś?
- Nie, dlaczego? - zapytała brunetka, stojąc metr przed biurkiem Malika - Chciałam pogadać. Masz minutkę?
Mulat skinął jej głową, po czym wskazał dłonią na pierwszą ławkę, a Margaret oparła się na nim i westchnęła. Przez chwilę, między dwójką panowała cisza, a jedynym dźwiękiem, jaki ją zagłuszał było tykanie zegara oraz pojedyncze krzyki dzieci z podwórka.
- Czy z Perrie wszystko okay? To znaczy - przymknęła na sekundę oczy, po czym ponownie spojrzała na bruneta - od miesiąca nie odpowiada na moje telefony, nie wiem, co się dzieje.
Padolsky wiele razy próbowała dodzwonić się do Edwards, jednak ta nie odbierała. W przeciągu ostatniego miesiąca nawet nie widziała jej w Pepper Mint, co było jeszcze dziwniejszą sprawą.
- Ma dużo pracy. Niall wysłał ją w delegację do Mullingar. - odparł spokojnym głosem Brytyjczyk - Ma tam drugi lokal i potrzebował do pomocy kogoś, kto mógłby zaaranżować jego wnętrze, a Perrie ma wyczucie stylu, więc się zgodziła. - dokończył całkowicie od siebie.
- Myślałam, że mnie unika. - mruknęła cicho Mer, a Zayn, słysząc te słowa, nieco się spiął. Ku jego nieszczęściu, dziewczyna zdołała to wychwycić.
- Nie miałaby powodu, Mer. - odpowiedział Malik, siląc się na pewny siebie głos.
- Serio? - uniosła brwi ku górze brunetka - Nadal nie wiem, co się stało, wtedy, kiedy Louis był u was, że wybiegł stamtąd jak poparzony.
Nauczyciel przełknął ślinę, nie przestając wpatrywać się w jeden punkt za Padolsky.
- Zayn, proszę cię, powiedz mi, bo nie mam pojęcia, co robić. Jeśli to przez mojego chłopaka Perrie mnie unika, to chcę wiedzieć chociaż dlaczego.
- To czemu jego się o to nie zapytasz? - Mulat oparł się o oparcie krzesła i jedną dłonią stukał o blat biurka.
- Bo mnie zbywa. - odparła dosadnie dziewczyna, wzdychając. - Proszę, Zayn, chcę odzyskać przyjaciółkę.
Margaret wstała i przeszła przez salę podchodząc do okna i obserwując otoczenie szkoły, byle tylko nie spoglądać w oczy chłopakowi i ukryć swoje łzy. Naprawdę jej zależało na tej przyjaźni, a od miesiąca, Perrie się nie odzywała.
Zanim Brytyjczyk przemówił, westchnął tak jak zrobiła to uprzednio jego rozmówczyni.
- Wtedy, gdy przyjechałaś po Louis'a, wymienił parę zdań z Perrie. - odpowiedział Mulat, a Mer odwróciła się do niego, aby usłyszeć resztę - Sprzeczali się na sprawy finansowe i...
- I to wszystko wyjaśnia. - wtrąciła się brunetka.
- Perrie powiedziała, co myśli, a on się bronił. Nie mam mu tego za złe, ale od tamtego czasu Pezz nie chce o was rozmawiać ani mieć cokolwiek wspólnego.
W tamtym momencie, Margaret ponownie poczuła jak do oczu napływają jej łzy. Nigdy wcześniej nie doświadczyła aż tak wielkiego i dużego natłoku różnych emocji; począwszy od rozczarowania swoim chłopakiem, poprzez gniew, a skończywszy na uldze. Żadnych z nich nie potrafiła rozsądnie wytłumaczyć, ale była pewna, iż muszą coś znaczyć, skoro się pojawiły.
- Zabiję go. - szepnęła do siebie dziewczyna.
- Mer, to nie jest jego wina. Prędzej, czy później ta rozmowa miałaby miejsce i nic nie mogłabyś z tym zrobić.
- Bronisz osobę, która kłóciła się z twoją narzeczoną, dlaczego? - dla Margaret to było niezrozumiałe.
- Ponieważ wiem, że nie chciał nas urazić, jestem pedagogiem, widzę niektóre rzeczy. - wzruszył ramionami.
- Dziękuję, Zayn. - przeniosła swój wzrok z widoku za oknem na swojego rozmówcę - Mógłbyś przyjść z Pezz jutro do mnie? Chciałabym z nią porozmawiać.
- Dobrze wiesz, że to nie przejdzie. Poza tym, do wtorku siedzi w Mullingar. - oznajmił chłopak, a widząc smutną minę swojej koleżanki, dodał - Ale dam ci znać jak przyjedzie i wpadniesz do nas.
- Dzięki. - odpowiedziała, a kolejną rzeczą, jaką zauważyła przez szybę był średniego wieku mężczyzna rozmawiający z jakimś dzieckiem na podwórku. Dopiero po kilkunastu sekundach, Mer uświadomiła sobie, iż tym dzieckiem była jej córka i serce jej stanęło na kilka sekund. - Boże, Louise...
Natychmiast odskoczyła od okna i skierowała się do wyjścia z klasy, a Zayn ze zmarszczonymi brwiami podszedł do okna i przyjrzał się dokładnie otoczeniu. W momencie, gdy usłyszał trzask drzwi, dotarło do niego, co się dzieje. Zostawiając wszystkie swoje rzeczy, wybiegł z klasy i skierował się na schody, które pokonał w kilkanaście sekund, po czym wyszedł przed szkolne drzwi i ujrzał Margaret rozmawiającą z jakimś mężczyzną. Postanowił podejść do niej, a kiedy tylko ten typ go zobaczył, uśmiechnął się pod nosem i odszedł.
- Mer, wszystko w porządku? Kto to był? - zapytał się Malik, nie spuszczając z wzroku postaci, która oddalała się z terenu szkoły.
Brunetka kucnęła przed swoją córeczką i przytuliła ją do siebie, widząc strach w jej oczach.
 - Lu, chodź, jedziemy do domu. - mruknęła brunetka.
Gdy stanęła na proste nogi, złapała zielonooką za rączkę i przeszły obok Zayn'a jakby go nie widziały. Kiedy zrobiły parę kroków, Malik złapał Margaret za ramię i spojrzał jej w oczy.
- Mer - krótki kontakt wzrokowy z nauczycielem sprawił, iż Padolsky zrezygnowała z próby ignorowania go.
- Niebezpieczny koleś, który chce zniszczyć życie eks mojego chłopaka i ojcu mojego dziecka, a przy okazji Louisowi i mnie.
- Zadzwoń na policję. - pierwsza myśl, jaka przyszła Malikowi do głowy została wypowiedziana przez niego na głos.
- Jest poszukiwany. Nic zrobić nie mogą. Zayn, przepraszam, ale muszę jechać do domu. - zmarszczyła brwi i posłała mu zarys uśmiechu.
- Okay, uważaj na drodze.

Przez całą drogę, Margaret rozglądała się po ulicy, tylko po to, aby upewnić się, iż nikt jej nie śledzi. Na szczęście, żaden samochód nie jechał za nią pod kamienicę, w której mieszka, co odrobinę ją pocieszyło. Jednak złe przeczucia nadal nie dawały za wygraną i gdzieś tam, głęboko, intuicja jej mówiła, że 'odwiedzenie' przez Bennett'a jej córki nie wróżyło niczego dobrego i na tym się nie skończy, więc musiała coś zrobić.
Gdy tylko, wraz z córką, przekroczyła prób swojego mieszkania, zdjęła płaszcz i buty, po czym skierowała się do tymczasowego pokoju Eleanor. Mimo, iż Calder zamieszkiwała w swoim mieszkaniu, to bardzo lubiła przychodzić do Mer i przesiadywać w tamtym pokoju. W dodatku, gdy Padolsky była w pracy, El opiekowała się Louise.
- Widziałaś się ostatnio z moim bratem? - przeszła od razu do rzeczy brunetka, przykuwając w ten sposób uwagę Calder.
- Nie, a dlaczego pytasz? - zainteresowała się.
- Troy Bennett - zaczęła Mer - ten pieprzony kryminalista przyszedł do szkoły Louise i ją zaczepił!
Margaret usiadła na łóżko i schowała głowę w dłoniach, próbując opanować swój szybki oddech. Miała ochotę się rozpłakać, ale nie potrafiła.
- Nikt go nie rozpoznał? - Eleanor odłożyła książkę na nocną szafkę i przysunęła się do swojej koleżanki. Ich relację nie można było określić jako "przyjaźni", ale były bardzo dobrymi koleżankami. - Mer, wszystko będzie dobrze, złapią go i-
- Wcale nie! - przerwała jej brunetka, ponownie stając na równe nogi, co spotkało się z zaskoczeniem wymalowanym na twarzy Calder - Przez ciebie nie mogę wyjść z dzieckiem spokojnie na spacer, przez ciebie i Harry'ego mój chłopak został pobity i.. i... - w tamtym momencie emocje wygrały i jak poprzednio nie mogła się rozpłakać, tak teraz po jej policzkach spływały łzy.
Przez minutę, bądź dwie, żadna z dziewczyn nie wypowiedziała ani słowa; Margaret stała, szlochając, a Eleanor siedziała na łóżku i przyglądała się jej. Inny człowiek, wyszedłby obrażony z pokoju, uprzednio wygarniając całe brudy rozmówczyni, gdyby usłyszał to, co powiedziała Padolsky eks Louis'a, ale nie Calder. Doskonale wiedziała, iż Mer miała rację i nie miała zamiaru tego podważać.
- Boże, El, przepraszam cię. - brunetka wróciła na swoje poprzednie miejsce, aby móc lepiej widzieć twarz Brytyjki i ewentualną złość na jej twarzy, jednak nic takie nie miało miejsca. Eleanor rozłożyła ramiona i objęła nimi zaskoczoną Margaret. Właśnie tego potrzebowała; zrozumienia.
- Masz pełne prawo mnie nienawidzić, Mer. - mruknęła Calder we włosy swojej towarzyszki, pocierając delikatnie jej plecy, aby tylko przestała płakać. - Zrujnowałam wam życie i przeze mnie musisz to przechodzić. To ja cię powinnam przepraszać.
Recepcjonistka odsunęła się od brunetki i spojrzała w jej przenikliwe, piwne tęczówki. To nie było tak, iż Margaret nienawidziła Eleanor; po prostu ten dzień ją przytłoczył, mimo tak niewielu doznań, nie potrafiła nad sobą w jakikolwiek sposób zapanować, a jeśli w grę wchodziła jej córka, nie zamierzała popuścić.
- To nie jest twoja wina, że tutaj jesteś.. To Louis, on.. Gdyby nie on, nie przeszłabyś przez to... El, naprawdę nic... Jesteś byłą mojego chłopaka, a ja zaczęłam traktować cię jak przyjaciółkę. - zaśmiała się poprzez łzy Padolsky, a Eleanor uśmiechnęła się pod nosem.
- Margaret, nigdy, ale to prze nigdy nie ośmieliłabym się zepsuć twojego związku. Może tego po mnie nie widać, ale nie jestem szmatą. - odparła dziewczyna, nie spuszczając oczu z towarzyszki.
- Nie mów tak. - burknęła Mer, patrząc się w swoje dłonie, które trzymała na kolanach.
- Dopiero teraz widzę jak bardzo Louis jest szczęśliwy, z tobą. Będę was wspierać do końca życia. - uśmiechnęła się, czego Margaret nie mogła zobaczyć, gdyż nadal spoglądała na swoje dłonie. Eleanor, widząc, iż samopoczucie jej rozmówczyni się nie poprawiło, złapała ją za dłoń i w tamtym momencie, szare tęczówki Padolsky spotkały się z piwnymi, opiekuńczo patrzącymi El - Zróbcie sobie wakacje. Wyjedźcie z kraju na tydzień, dwa, to na pewno dobrze wam obojgu zrobi.
Recepcjonistka posłała dziewczynie smutny uśmiech. Pomysł był naprawdę bardzo dobry, ale nie mogła pozwolić sobie na jakiekolwiek wyjazdy; miała pracę, a jej córka szkołę.
- Byłoby wspaniale, ale nie mogę brać więcej wolnego w pracy, a Louise ma szkołę. - odparła brunetka, a przy końcu załamał się jej głos.
Calder już nic nie powiedziała. Dziewczyny po prostu siedziały w ciszy i myślały; obie o różnych rzeczach. Margaret marzyła o tym, by mieć normalne życie, w który mogłaby bezproblemowo wyjść z domu, kiedy się ściemni, nie obawiając się o Louise. Natomiast Eleanor zastanawiała się, w jaki sposób okazać wdzięczność Padolsky za to, iż przyjęła ją pod swój dach, kiedy ta straciła wiarę w swoje życie. Kilka minut później, dołączyła do nich Lu, która zdążyła przebrać się już w swoje domowe ciuchy i ukraść z szafki ciastka. Przytuliła się do swojej mamy i El, co poprawiło odrobinę nastrój brunetek.


Od: Trener Cavanaugh
Spotkanie kontrolne, jutro, 10:30, tam gdzie zawsze.

Louis westchnął, widząc wiadomość od swojego trenera. Miał taką nadzieję, iż nie odezwie się do końca stycznia, jednak nadzieja matką głupich, jak to się powiada. Było po 22, a szatyn nadal siedział przed telewizorem, na kanapie, w swoim penthousie, w Grand Payne Hotel. Jego przyjaciel, Harry, siedział obok niego i pisał coś w telefonie. Oboje byli znudzeni meczem, który nadawano na pierwszym kanale, ale żaden z nich się nie odzywał.
Styles przyszedł do Louis'a, aby ten mu poradził, co takiego ma zrobić z pewną dziewczyną. Tomlinson nie od razu załapał, o kogo chodzi jego kumplowi. Dopiero po kilkunastu minutach rozmowy i beznadziejnych zamianach danych osobowych owej dziewczyny, Lou doszedł do wniosku, iż Harry zauroczył się w pani komisarz Monk. Oczywiście nie oszczędził mu ironicznych uwag na ten temat, ale bruneta nic nie obchodziło; chciał tylko się dowiedzieć, co zrobić, aby Blair zwróciła na niego swoją uwagę. Louis mu poradził, żeby na początku się z nią zaprzyjaźnił i z biegiem czasu powiedział jej o tym, co czuje, jednak Harry nie mógł sie na to zgodzić, ponieważ lubił mieć czystą i pewną relację z dziewczynami.
Więc, w taki oto sposób, dwójka przyjaciół siedziała na sofie, zajmując się swoimi sprawami.
- Co słychać u Gemmy? - rzucił pytaniem szatyn, jakby od niechcenia.
- Przyjeżdża do Londynu, bynajmniej tak słyszałem od mamy. - odpowiedział młodszy chłopak, nie odrywając wzroku od swojej komórki.
Komentator meczu pożegnał się z widzami, a sekundę później, Tomlinson wyłączył telewizor, a pilot rzucił na fotel, na przeciwko niego.
- Czemu pytasz? - zapytał Harry.
- Co?
- Dlaczego interesuje cię życie mojej siostry? - tym razem, Styles spojrzał na swojego przyjaciela, który wzruszył tylko ramionami.
- Bo się przyjaźnimy. - odpowiedział krótko.
- Ciekawe, co powiedziałaby twoja dziewczyna, gdyby dowiedziała się, co łączyło cię z Gemmą przed etapem "przyjaźni".
Louis zmarszczył brwi, spoglądając na bruneta.
- A co nas niby łączyło?
- Nie udawaj debila; przecież z nią spałeś. - głos Harry'ego był spokojny, a jednocześnie tak bardzo denerwujący dla szatyna.
- Kto... skąd?.. Co...
- Dokończysz którekolwiek z tych pytań?
Louis nie wiedział, czy Styles robił to specjalnie, ale chyba naprawdę mu zależało na tym, aby go wkurzyć.
- Nie spałem z twoją siostrą, Harry. - odpowiedział dosadnie piłkarz.
- Pamiętasz moje siedemnaste urodziny? Upiliście się, a potem zniknęliście w pokoju Gemms.
- Ale to nie znaczy, że- Ej, nie rozumiem, dlaczego o tym rozmawiamy.
- Ha, zmieniasz temat, spałeś z nią. - drążył dalej Styles.
Tommo wywrócił oczami.
- Jak dobrze pamiętam, to Gemma nie miała siły wejść po schodach, a ja jej pomogłem. Potem chciała, bym z nią został, więc to zrobiłem, ale do niczego nie doszło.
Harry uśmiechnął się głupio.
- Skąd wiesz? Byłeś pijany.
- Ja pierdole, Harry! - jęknął Louis, próbując znaleźć jakiekolwiek inne argumenty, które pomogłyby mu oczyścić się z zarzucanych mu zarzutów. Oczywiście, że był niewinny. Nigdy nie przespałby się z tak cudowną osobą, jaką była Gemma Styles; od zawsze traktował ją jak przyjaciółkę.
- Dobra, już dobra, chciałem cię tylko podrażnić. - brunet uniósł dłonie ku górze, w geście kapitulacji.
- Naprawdę powinieneś znaleźć sobie dziewczynę. - mruknął szatyn - A w ogóle, dlaczego zarzucasz mi coś tak niedorzecznego, mając na koncie o wiele gorszą rzecz? Spałeś z moją dziewczyną, Harry.
- Okay, to był cios poniżej pasa, stary. - westchnął lokowaty chłopak.
- Trzeba było nie zaczynać tematu. - zauważył z uśmiechem Louis, a kilka sekund później usłyszał jak Styles powtarza jego słowa, małpując głos swojego przyjaciela.
Tomlinson, może i był dziwny pod tym względem, ale naprawdę nie interesowało go to, co łączyło Harry'ego z Margaret, jeszcze w szkole średniej. Jedna noc sprawiła, iż pojawiła się na świecie Louise i to jedyny argument, dzięki któremu Louis wierzył, że to było naprawdę. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że ani Mer ani Styles nic do siebie nie czuli i to mu wystarczało.
- Spadam spać. - poinformował go piłkarz, a Harry skinął mu głową - W szafie jest jakiś koc, więc możesz pod nim spać.
- Okay. - odpowiedział młodszy chłopak, a Louis zniknął w łazience.

14 komentarzy:

 1. świetny rozdział duhj ♥ czekam na następny @flayalive

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże tak mi szkoda Louise... Ta dziewczynka ma naprawdę przejebaną sprawę... Trochę się nie dziwie zachowaniu Mer. Po prostu wszystko tak się potoczyło, że nie wytrzymała i wybuchnęła... Dobrze, że chociaż El jest świadoma swojego położenia, bo sytuacja mogłaby nie być za ciekawa...
  Cieszę się, że nasza maleńka Ivy nareszcie się pojawiła i nasz szefuńcio Liam pewnie nie ma głowy do interesów :D Uwielbiam czytać o tej dwójce!
  Ciekawa jestem jak zareaguje Louis, kiedy się dowie o sytuacji w szkole.. O Louise ale i o Perrie. Mam nadzieje, że jakoś uda im się wszystko pookładać!
  Trzymaj się kochana! :**

  OdpowiedzUsuń
 3. Biedna Louise :(
  Wspolczuje Margaret, tak sie martwi.
  Jeszcze ta sprawa z Perrie, cholera :(
  Juz widze jaki Payno byl szczesliwy z powodu malej Ivy :)

  A Larry ... To Larry. No wiesz, ten ich humor xD
  <3
  @TheAsiaShow_xx

  OdpowiedzUsuń
 4. Jezu, cudny rozdział. Dlaczego ten idiota tak się uczepił Louise i ciągle ją zaczepia? Mam ochotę go sprać na kwaśne jabłko, o. Wiedziałam, że Mer w końcu wybuchnie i coś powie niemiłego El, ale ja się wcale jej nie dziwię. Swoją drogą to jest pierwsze opowiadanie, w którym lubię Eleanor, haha :D Hmm, ciekawi mnie ta sprawa z Perrie. Okej, może wymieniła parę nieprzyjemnych zdać z Louisem, ale nie powinna za to obwiniać Mer. Przecież to nie jej wina! Powinna z nią normalnie gadać, a nie zbywać. Muszę się przyczepić do jednego zdania. A dokładnie tego: "- Przyjeżdża do Londynu, bynajmniej tak słyszałem od mamy." Nie pasuje mi tam wyraz "bynajmniej". To słowo nie oznacza tego co "przynajmniej". Bynajmniej to jest pewnego rodzaju zaprzeczenie. Wytłumaczę ci to na przykładzie:
  - Jesteś głodna?
  - Bynajmniej. Przed chwilą jadłam obiad.
  Także tam powinno być "przynajmniej", a nie "bynajmniej". O więcej się nie czepiam, bo rozdział mistrzowski. Pozdrawiam i ściskam, Weronika :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się bardzo, że podoba Ci się ten rozdział. Sama nie wiem, dlaczego mam tendencję do pisania czegokolwiek po nocach i dzięki temu nie sprawdzam sensu zdań i błędów, więc to nieszczęsne "bynajmniej" mogło się trafić. Ale cóż :D
   I Eleanor właśnie kreuję w ten sposób, aby była lubiana przez czytelniczki, ponieważ spotykam się z coraz większym zniechęceniem ze strony fanów na jej temat, więc to jakaś różnica jest :)
   Dziękuję, że jesteś i czytasz moje czasem beznadziejne rozdziały. :*

   Usuń
 5. Mam pytanie. Miałaś kiedyś szablon Louis'em i Lucy... Strasznie mi się podobał a nie pamiętam z jakiej szablonairni pochodzi. Pamiętasz może? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze pamiętam to z wyimaginowana-grafika.blogspot.com ale pewności nie mam :)

   Usuń
  2. Kurcze... Szkoda, że usunęli galerię, bo będę musiała bawić się w szukanie :D

   Usuń
 6. Wspaniały rozdział <3
  Czekam na następny ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurde... Zaczynam się martwić o nich wszystkich!
  Rozdział mi sie podobał! Mam nadzieję, że nic złego ich nie spotka. Bardzo polubiłam Elenour!! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. komentujeee! :3 teraz staram sie być zorganizowana i własnie dlatego bede się na następny raz... nie nie nie! na następne RAZY (!) komentować na bieżąco :) no ale do rzeczy

  wczoraj nadrabiałam rozdział 33. no i oczywiście 34. i szybciutko opisze tutaj moją jakże zacną i niezbędną recenzje xd
  no więc tak jak ju wiesz ta relacja El z Niallerem to cudo ^_^ wgl tak mi było szkoda Niall'usia kiedy tak siedział rano samotnie rozmyślająć o Els i po prostu umarłm keidy ona zaprosiła go do łóżka sdfgfdsdfrdcvg to zdecydowanie bardziej urocze i w fanfikach bardziej jaram się takimi momentami niż seksem... jestem jedyna?
  Loumer. co tu dużo mówić? pięknie pieknie pięknie!!! tak romantycznie i wgl *_* z resztą ja się jaram nimi od początku ale teraz tak mi mieszasz w głowie Eliall'em i Barry'm że oni spadli mi troche na boczny plan, nie w sensie że ich nie lubie bo ich kocham jak nigdy ale te nowe pary wnoszą coś nowego i jestm oszołomiona krótko mówiąc :D
  no więc Barry ho ho ho czekam na jakieś ekstra momenty :D i jeszcze na jeden moment! otóż czekam na spotkanie Zerrie z Loumer'em i mimo ze wiem że Pezz troche pojechała Lou może niepotrzebnie jednak to jej jest mi bardziej szkoda :/ Mer powinna działać, i żeby nasze kochane dzieciatka się pogodziły no i żeby Louise była bezpieczna w szkole bo to że sam Troy zawitał do małej to już jest niebezpiecznie... :/ boje się!!!
  ahh i musze jeszcze napisać że podziwiam Eleanor za to że tak pięknie zachowała się wobec Podolsky kiedy ta wybuchnęła i co jak co obraziła Calder... na prawde... Niall walcz o tą wspaniała dziewczynę a ty Mer pielęgnuj tą znajomosć a nie pożałujecie, bo z Troy'em sobie na pewno poradzicie :3

  przepraszam za jakiekolwiek błędy ale już nie sprawdzałam komentarza czy wszystko ma sens itp.:) do następnego, ily
  @WTuszynska

  OdpowiedzUsuń
 9. Pisałam Ci, że będę dopiero po sesji, ale niestety jestem teraz XD Nie potrafiłam dłużej wytrzymać i przeczytałam dzisiaj. Zresztą i tak nic nie robię, olewam naukę, a w poniedziałek wieczorem, przed egzaminem będę ryczeć, że nic nie umiem. Ale to cała ja :))))))))))))
  Jak to nie wracasz w wielkim stylu? Żartujesz sobie? Jest super. Akcja, długość rozdziału, po prostu idealnie :)
  Oby relacja Mer i Perrie się poprawiła. Widać, że dziewczynie bardzo zależy na tej przyjaźni. Myślę, że Pezz niepotrzebnie unika jej. Przecież to nie jej wina co powiedział Lou, prawda? Dlaczego ona też musi przez to cierpieć?
  Kiedy w końcu złapią tego Troya i wsadzą go do paki, bo mnie ten człowiek cholernie denerwuje!
  Do następnego :)

  KC xx

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy